VHODNÝ VÝBER VANE DO VAŠEJ KÚPEĽNE

Vaňa je druhá najpredávanejšia komodita na slovenskom trhu po sprchových dverách a sprchových kútov. Vaňu by sme mohli popísať ako nádrž, ktorá je s vrchnej časti otvorená a jej strany a spodnú časť tvorí celistvý jednoliaty materiál.

Vaňa nám spôsobuje dokonalý pôžitok a užívanie si chvíľ v kúpeľni.

Vane môžeme rozdeliť podľa tvaru alebo materiálu.

Ak by sme chceli rozdeliť vane podľa tvaru, tak by sme ich mohli rozdeliť na obdĺžnikové vane, asymetrické vane a rohové vane.

Podľa materiálu sa rozdeľujú na akrylátové vane, plechové vane a vane z liateho mramoru.

Najviac používaný materiál, z ktorého sa v dnešnej dobre vyrábajú vane je akrylát. Ako hlavné výhody akrylátu môžeme uviesť držanie tvaru a teploty, nekorózny povrch, ľahká a jednoduchá údržba. Existujú dva spôsoby výroby akrylátovych dosiek, a to akrylát extrudovaný a vysoko kvalitný liatý akrylát, ktorý je odolný voči chemickým a mechanickým zásahom.

Rozdelenie vaní podľa tvaru:

Akrylát patrí medzi materiály, ktoré sú ľahko spracovateľné vďaka čomu je možné vyrábanie produktov v širokom spektre tvarov a dizajnov. Je len však na Vás, pre aký tvar a typ vane sa rozhodnete. Dbajte, aby Váš výber bol tým správnym a praktickým riešením Vašej novej kúpeľne.

SPRCHOVÉ DVERE

Nové trendy v kúpeľni priniesli aj nové produkty na náš trh. Plastové steny nahradili krásne sklené sprchové dvere. Sprchové dvere sú najpredávanejším sortimentom v tejto dobe. Sprchové dvere do kúpeľni Vám dodajú eleganciu a priestorovú viditeľnosť.

Sprchové dvere vieme rozdeliť podľa konštrukcie.

– bezrámové sprchové dvere

– rámové sprchové dvere

Bezrámové dvere – sú sprchové dvere ktoré na vrchnej a ani na spodnej časti nemajú žiadny rám.   Nosné časti sprchových dverí si bočné lišty ktoré sa vŕtajú na stenu. V bočných lištách je vsadené bezpečnostné kalené tvrdené sklo.

Rámové dvere –  sú sprchové dvere ktoré majú po celom obvode rám.

Aké typy bez rámových dverí poznáme:

– jednokrídlové sprchové dvere

– dvojkrídlové sprchové dvere

Aké typy rámových dverí poznáme:

– pivotové sprchové dvere

– zalamovacie sprchové dvere

– posuvné sprchové dvere

Montáž sprchových dverí: 

Montáž sprchových dverí je veľmi jednoduchá a rýchla. Každé sprchově dvere majú na bočných strách U profil. Na týchto profiloch sú predvŕtané diery. U profil si podla vodováhy priložíte k stene, zakreslíte si dierky na vašu stenu a vyvŕtane.