VAŇA VERZUS SPRCHOVÝ KÚT

Túto otázku si kladie veľa našich zákazníkov, ak nie sú obmedzený priestorovými možnosťami v ich kúpeľni. Pre tých, ktorých toto rozhodnutie skutočne čaká je dôležité si túto dlhodobú investíciu dobre premyslieť. Faktorov je príliš veľa aké rozmery, dizajnové riešenia a predovšetkým vaše očakávania praktického využitia a pár z nich predstavíme.

Vaňa

Len tak si pohodlne ľahnúť do penového kúpeľa je len jeden z pôžitkárskych výhod vane v kúpelni. Dnes už vaňové kúpele z najrôznejších prísad ako morské soli, vonné oleje, ovsené vločky, mlieko či med, patria do súčasných uvoľnovacích terapíí s bohatým uvoľňujúcim účinkom. Vaňu pozitívne hodnotia rodiny s deťmi, kde si ich ratolesti radosť z vody. Neposledným pozitívom pre vaňu je možnosť praktického využitia na pranie a umývanie väčších veci. Moderné vane s masážnymi funkciami Vám umožní si zralizovať súkromné wellnes centrum vo vašej kúpelni.

Nedostatkom vaní je vyššia spotreba vody, ak to preháňame s “bohatými” kúpelmi. Pri priemernom sprchovaní (cca. 3 min.) je prepočítaná spotreba vody 35-40 litrov, pri priemernom kúpaní (v plnej vane) je prepočítaná spotreba vody 80-100 litrov vody. Pre starších ľudí, ktorým je náročnejšie vstúpiť do vane a sadnúť si tam, to tiež nie je najlepšou voľbou, nehovoriac o hrozbe pošmyknutia a spadnutia. Asi najdôležitejším faktorom pre výber vane je jej rozmer a možnosti kúpeľne. To, čo dovolí kapacita kúpeľne v dome, málokedy vyhovuje bytovej kúpelni a jej možnostiam.

Sprchový kút

To čo pri vani možno považovať za nedostatky, sprchový kút ideálne zariadi. V menších bytových kúpeľniach šetrí priestor, čím vytvoríte viac priestoru pre práčku, skrinku či väčšie umývadlo. Sprchovanie je jednoznačne lepšie pre starších ľudí s horšou mobilitou, s umiestnením madla či lavice na sprchovanie.  Sprchovanie je výrazne šetrnejšie k vašej peňaženke i ekologickejšie na objem spotrebovanej vody. V neposlednom rade je sprchovanie rýchlejšou a pohodlnejšou aktivitou ako kúpanie vo vani.

V neprospech sprchového kúta hovoria stále umývanie špinavého skla, menší priestor na hygienu pre rodiny s deťmi.

PLECHOVÁ VERZUS AKRYLÁTOVÁ VAŇA

Kde pred nejakým časom výber vaní končil pri rozmeroch, dnes už je to o materiáloch, ako aj ďalších funkciách.

Dnes rozhoduje dizajn, teplotné faktory, či v závere tak dôležitá cena.

Plechová – smaltovaná vaňa

V prospech plechových vaní hovorí jednoznačne ich nižšia cena a dlhšia trvácnosť. Smaltované vane majú jednoduchší tvar, vzhľadom na technológiu spracovania, no sú odolnejšie proti mechanickému poškodeniu. Sú chladnejšie a majú slabšie tepelno-izolačne vlastnosti, na čo sa dá zvyknúť. Smaltované vane sú o niečo hlučnejšie keď si do nej napúšťate vodu.

Akrylátová vaňa

V prospech akrylátových vaní hovorí rôznorodý dizajn, podľa vášho vkusu a možností kúpelní. Akrylát je materiál z ktorého je možné tvarovateľ rôzne moderné tvary. Hoci je materiál na mechanickejšie poškodenie náchylnejší, je možné dnes realizovať menšie opravy jednoducho a rýchlo. Napúšťanie vody je tichšie a sú teplejšie na dotyk ako aj kúpanie.

MUROVANÝ SPRCHOVÝ KÚT VERZUS SKLENENÝ SPRCHOVÝ KÚT

Gratulujem, výber „Vaňa verzus kút“ máte za sebou. Mnohí z Vás stoja pred ďalšou ditemou vystavať sprchový kút so sklenenými dverami, či zástenou alebo zakúpiť sklenený sprchový kút s vaničkou.

Sklenený sprchový kút

Sklenený sprchový kút je najvhodnejšou voľbou tam kde sú obmedzenejšie rozmery, s jasnou predstavou o tvare, pre jednoduchú a rýchlu montáž, ako aj rýchlou variabilitou v prípade potreby. Dnešné sprchové kúty poskytujú vnútorný komfort, z rôznymi variacimi sprchových dvierok, ktoré veľmi šikovne a kvalitne zabraňujú pretekaniu vody do kúpeľne. Sprchové kúty môžu byť samostojace, no väčšinou sa umiestňujú do rohov kúpeľní. Každý sprchový kút v našej ponuke je vyrobený z tvrdeného bezpečnostného skla, ktoré je vsadené do vysoko-odolného AL rámu a bočných profilov. Kvalitné tesniace a magnetické lišty sú samozrejmosťou. Naše sprchové kúty ponúkajú široké spektrum veľkostných prevedení tak, aby ste si mohli pohodlne vybrať podľa vlastných stavebných rozmerov. Ponúkame štvrťkruhové sprchové kúty, štvorcové sprchové kúty, obdĺžnikové sprchové kúty, walk-in zásteny.

Murovaný sprchový kút

Väčšinou je murovaný sprchovací kút situovaný v rohu kúpeľne a ohraničený tromi stenami. Toto riešenie efektívne využíva podlahovú plochu kúpeľne so sprchovým žľabom, čo znamená aj úsporu financií. Stena môže byť zhotovená z klasických tehál, no vieme ju nahradiť i sklenenou zástenou. Najväčšou výhodou murovanej verzie sprchovacieho kúta je možnosť vytvoriť ľubovoľný tvar a rozmery presne podľa vlastných predstáv, klasický štvorec, obdĺžnika, päť- či šesťuholníkový tvar, v tvare oblúka, ktorý sa stane pútavým prvkom vo vašej kúpeľni. V rámci našej ponuky môžete v murovanom sprchovom kúte využiť rôzne druhy sprchovacích dvier, práve podľa vami zvolené dizajnu. Či sú to už jednokrídlové alebo dvojkrídlové dvere, zalamovacie, pivotové alebo si môžete vzhľadom k priestoru dovoliť i posuvné dvere. Pri murovaní sprchovacieho kúta môžete použiť hotovú vaničku, alebo ju vymurovať. Sprchové vaničky v našej ponuke máme z akrylátu, liateho mramoru, či keramiky, umiestňujú sa na nožičky a dizajnovo prekryjú čelným panelom. Bezbariérovým a možným dizajnovým riešením je vydláždenie podlahy dlažbou so sprchovým odtokovým žľabom. Odtokové žľaby sa vyrábajú z ušľachtilej ocele v rôznych dizajnoch a tvaroch.

AKO VYBRAŤ SPRÁVNY SPRCHOVÝ KÚT

Toggle content goes here, click edit button to change this text.

ČO SÚ SPRCHOVÉ BOXY?

Sprchové boxy je veľmi šikovná voľba do každej kúpeľni. Sprchový box je spravidla vždy uzavretý z každej strany, volnestojací a každý s nich môže mať inú výbavu. Veľkou výhodou tohto sortimentu je, že sprchové boxy sa dajú veľmi ľahko namontovať resp. zdemontovať a vymeniť za iný kus. Sprchové boxy sú výnimočné svojou funkciou. Vynikajú bohatou výbavu napr: sprchové trysky, rádiou, odvetrávanie, poličku, ručnú alebo stropnú sprchu sedátko, prípadne parný generátor.

Výhody sprchového boxu:

– veľký výber

– rôzne farebné prevedenie

– ľahká montáž

– každy sprchový box je volnestojací

– možnosť kombinovať výbavu v boxe

Nevýhody:

– pravidelné presilikonovanie spojov

– môže vzniknuť reklamácia